MOTTO:

„Biblioteka  jest  instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń (...) które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne partymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka."

św. JAN PAWEŁ II

Funkcje biblioteki:

a)    biblioteka służy do realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły oraz wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli;

b)    biblioteka stanowi centrum informacji o wszystkich materiałach dydaktycznych znajdujących się w szkole;

c)      biblioteka jest pracownią dydaktyczną, w której zajęcia prowadzą nauczyciele-bibliotekarze oraz nauczyciele innych przedmiotów korzystając ze zgromadzonych zbiorów oraz znajdujących się w niej komputerów;

d)    biblioteka pełni rolę ośrodka informacji w szkole dla uczniów, nauczycieli i rodziców;

e)     biblioteka jest pracownią metodyczną służącą  pomocą i doradztwem nauczycielom, bibliotekarzom z innych szkół.

Nauczyciele bibliotekarze:

mgr Ewa Strzelecka

mgr Marlena Mroczkowska – Madejczyk

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek      8.00 – 15.00

Wtorek          8.00 – 15.00

Środa        8.00 – 15.00

Czwartek     8:00 - 15:00

Piątek   8:00 - 14:00

ZASADY  KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI:

1.       Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczycieli i inni pracownicy szkoły.

2.       Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 2 tygodni.

3.       Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów oraz uczniowie tworzący aktyw biblioteczny mają prawo wypożyczyć większa ilość książek.

4.       Po upływie terminu czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub ją prologować, o ile nie jest zamówiona.

5.       Uczniowie klas starszych oraz aktyw biblioteczny maja wolny wstęp do   regałów z książkami.

6.       Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem
i zagubieniem. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.

7.       W przypadku zniszczenia  lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą książkę  lub inną uzgodnioną
z bibliotekarzem .

8.       Wszystkie wypożyczone zbiory powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

9.       Z księgozbioru podręcznego można korzystać po uprzednim wpisaniu się do zeszytu odwiedzin. Zbiory podręczne podaje i odstawia na miejsce bibliotekarz.

10.  Do czytelni nie wolno wnosić teczek i plecaków oraz wierzchnich ubrań.

11.  W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTELNI MULTIMEDIALNEJ:

1.     Korzystanie z czytelni odbywa się w obecności nauczyciela.

2.     Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

3.     Z Internetu można korzystać po zajęciach lekcyjnych ( jednorazowo nie dłużej niż 30 minut.

4.     Przed korzystaniem z komputera należy:

- wpisać się do rejestru użytkownika,

- sprawdzić stan sprzętu a ewentualne usterki i nieprawidłowości zgłosić

bibliotekarzowi.

5. Przy   jednym  stanowisku   komputerowym  mogą  znajdować  się  nie

więcej niż 2 osoby.

6.     W czytelni obowiązuje kategoryczny zakaz:

-  instalowania programów,

-  kasowania programów zainstalowanych,

-  korzystania ze stron www o treści brutalnej,

-  manipulowania przy gniazdkach, przewodach, wyłącznikach,

-  spożywania posiłków i picia napojów,

-  używania wulgaryzmów, przemocy i głośnych rozmów.

7. Opuszczając stanowisko komputerowe  użytkownik powinien pozostawić je w  niezmienionym stanie.

8. Nieprzestrzeganie regulaminu wiąże się z zakazem korzystania z czytelni multimedialnej przez czas określony przez bibliotekarza.