15 grudnia 2017 18:03 | Aktualności

Weihnachten in den Dach-Ländern

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny. Ponieważ święta są już coraz bliżej to dobry moment, żeby przypomnieć jak przebiega Boże Narodzenie w Niemczech.

Należy zaznaczyć, że Niemcy są krajem wielowyznaniowym, jednak Boże Narodzenie to jedno z ważniejszych Świąt w landach. Uczniowie klas VII wykonali szereg prac, które mają na celu przybliżyć nam różnorodność tradycji w Niemczech. W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych” powstała kolejna tablica informacyjna, na której przedstawione są charakterystyczne elementy Bożego Narodzenia w Niemczech: Adwent, wieniec adwentowy, mikołaj, choinka, tradycyjne rynki bożonarodzeniowe oraz potrawy świąteczne. Uczniowie wykonali również kartki z życzeniami świątecznymi. Na lekcjach historii w klasach VII zaprezentowane zostały prezentacje multimedialne, które związane były z tematyką świąteczną nie tylko w Niemczech, ale także i Polsce.

Nad pracą uczniów czuwały panie: Anna Bartosik i Marlena Mroczkowska - Madejczyk.