22 grudnia 2017 09:37 | Aktualności

JASEŁKA W SZKOLE

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu.  Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się wcześniej tj. 20 grudnia podczas szkolnych Jasełek, które przedstawili uczniowie klas trzecich. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Dyrektor Ewa Gronostaj Urbańska, Pani wicedyrektor Małgorzata Łęska, Pan Burmistrz Bogdan Pawłowski, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy zgromadzeni mogli na nowo przeżyć historię narodzin Dzieciątka Jezus. Scenki z życia Józefa i Maryi, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.  Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor oraz Pana Burmistrza, a uczniowie  w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal.