04 maja 2018 10:48 | Aktualności

Rajd rowerowy dla czystego powietrza

W ramach projektu edukacji ekologicznej „Wpływ na to mamy, czym oddychamy” uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieńsku wraz z wychowawcami wzięli udział w „Rajdzie rowerowym dla czystego powietrza”. Było to duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne, ponieważ w rajdzie uczestniczyło 115 uczniów klas IV-VI. Głównym celem imprezy była promocja rowerów, jako ekologicznych środków transportu oraz zwrócenie uwagi uczniów na problem zanieczyszczeń powietrza.
O godzinie 9 uczniowie uformowali peleton i w spokojnym tempie, w asyście policji wyruszyli w drogę do Koźniewic. Dzięki uprzejmości mieszkańców Koźniewic mogli upiec na grillu zabrane ze sobą kiełbaski i pobawić się na placu zabaw.  Zabawę umilał uczniom pan Michał Górny, który zapewnił oprawę muzyczną. Czas spędzony w miej atmosferze upłynął szybko, więc uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną.