23 maja 2018 16:52 | Aktualności

WARSZTATY IPN O NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 23 maja 2018 r., w ramach projektu edukacyjnego „Rok dla Niepodległej  1918 – 2018 – Polskie drogi do niepodległości” w naszej szkole p. Bartłomiej Kluska - edukator Oddziałowego Biura Edukacji IPN w Łodzi, przeprowadził dla uczniów z kl. IV – VII warsztaty o niepodległości  zatytułowane „Drogi do niepodległości”.

Podczas zajęć po raz pierwszy w warunkach szkolnych wykorzystana została testowa wersja gry edukacyjnej „Twórcy niepodległości”, w której gracze – wychodząc od mechaniki klasycznych zabaw typu memory – przypominają sobie biografie wojskowych, polityków, ale również ludzi kultury i nauki, którym zawdzięczamy własne państwo.

Na zakończenie spotkania, za wykonane zadania uczniowie otrzymali drobne upominki z IPN-u.  Warsztaty okazały się dla uczniów doskonałą lekcją historii.

Organizatorem spotkania była nauczycielka historii p. Marlena Mroczkowska – Madejczyk.