28 maja 2018 00:24 | Aktualności

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi

22 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy Va i Vb wybrali się do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi. Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacji ekologicznej „Wpływ na to mamy, czym oddychamy”. Korzystając z pięknej pogody uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami roślin, które są mało popularne w uprawie, jednak bardzo dekoracyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się kwitnące azalie, różaneczniki i piwonie. W alpinarium uczniowie mogli poczuć się jak w górach, wspinając się po stromych skałach i podziwiając roślinność górską.
Drugim punktem wyprawy było zwiedzanie palmiarni. Palmiarnia w Łodzi oferuje zwiedzającym trzy pawilony: śródziemnomorski, tropikalny i kaktusiarnię. Kolekcja roślin liczy ok. 4500 okazów. Najciekawszymi roślinami w całej palmiarni były palmy, sagowce i bananowce - jest ich w palmiarni dużo, mają pokaźne rozmiary i wiele miejsca do wzrostu, więc prezentują się iście królewsko. Uczniowie zwrócili również uwagę na kolekcję roślin mięsożernych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obecne w zbiornikach wodnych ryby i żółwie, które uczniowie mogli dokarmiać. Opiekunami wycieczki były panie: Lidia Piekarska, Katarzyna Tarnowska i Magdalena Madejska.