17 czerwca 2018 14:39 | Aktualności

„Ania rysuje-plecy prostuje”

Dnia 15 czerwca 2018 roku odbyło się aktywne spotkanie członków Szkolnego Klubu Wiewiórka z klas III. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wychowania fizycznego, które odbyły się w ramach cyklu „Ania rysuje-plecy prostuje”, który realizowany jest w bieżącym roku szkolnym. Panie: Joanna Piekarska i Justyna Bąkowicz przeprowadziły zajęcia, których nadrzędnym celem było kształtowanie nawyku dbania o poprawną postawę ciała. Uczniowie wykonali szereg ćwiczeń pod kierunkiem pań, a na zakończenie zajęć zagrali w dwa ognie. Zajęcia te miały uzmysłowić uczestnikom, jak ważne jest dbanie o sylwetkę. Prawidłowa postawa ciała zabezpiecza organizm przed ujemnymi wpływami środowiska, co pozostaje w ścisłym związku z utrzymaniem zdrowia człowieka. Obserwując uważnie dzieci można zauważyć, że sprawność organizmu, jego zdolność do pracy jest w poważnej mierze uzależniona od postawy ciała. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż mięśnie i narządy wewnętrzne mają wtedy lepsze warunki do pracy.

W trakcie zajęć uczniowie mieli nie tylko ważną lekcję, ale także mnóstwo zabawy.