17 czerwca 2018 21:12 | Aktualności

ZIELONA SZKOŁA

W dniach 04-08.06.2018r. 50 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńsku z klas I – V uczestniczyło w wyjeździe na „Zieloną Szkołę” do Zakopanego. Miejscem zakwaterowania był Dom Wczasowy „Na szczycie” w Zębie, gdzie serwowano pyszne, domowe posiłki.

W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.
W Zakopanem byli na Starym Cmentarzu na Pękowym Brzysku, w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, w zabytkowym kościele w Dębnie, poznawali cechy stylu zakopiańskiego obserwując domy góralskie i wille. Uczestniczyli również  w warsztatach „Jak wytwarza się oscypki”. Zobaczyli skocznie narciarskie  i kupowali pamiątki na  Krupówkach. Atrakcją okazała się również wycieczka  w Pieniny, w czasie której uczestnicy wyjazdu płynęli statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, zobaczyli tamę oraz zamek w Niedzicy i Czorsztynie.  Jak prawdziwi turyści wędrowali Doliną Strążyską i podziwiali wodospad „Siklawica”. Wjeżdżali kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Zakopanego i górskie szczyty. W drodze powrotnej zwiedzili: Kraków – Wzgórze Wawelskie z katedrą, Stare Miasto, Sukiennice, Ratusz  i Bramę Floriańską.

Świetnie bawili się podczas dyskoteki przebierańców oraz zabaw zorganizowanych przez opiekunów i pilota wycieczki. Podczas dyskoteki kadra wybierała najciekawsze stroje. Zgodnie z Programem „Zielonej Szkoły” przeprowadzono konkurs pod hasłem „Pocztówka z Zakopanego”. Konkursy były rozstrzygane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-V. Pilot przygotował dla dzieci „Żartobiegi”, podczas których dzieci musiały się wykazać umiejętnością pracy w grupach, podziału zadań oraz wyobraźnią i kreatywnością. Laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe, rzeczowe, dyplomy i słodkie upominki.

Wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami podczas wyjazdu na Zieloną Szkołę byli nauczyciele:
 p. Jolanta Tazbir, p. Marzena Górna-Turlejska, p.Milena Wawrzonek i p.Anna Wszelaka.